גלריה: הרב פינטו בהילולת רבי מאיר בעל הנס

באשדוד נערכו הילולות לכבוד התנא רבי מאיר בעל הנס זיע''א במעמד המרא דאתרא הגה"צ רבי חיים פינטו שליט"א הרב הראשי לאשדוד במקומות שונים בעיר בהם נשא את דבריו בפני המשתתפים. מוטי הרוש היה שם ותיעד.

מאת: מוטי הרוש יום רביעי 18 מאי 2011

ההילולא הראשונה התקיימה בבית הכנסת 'שמחת יהודה' ברובע ה' בראשותו של הרב יהודה שטרית שם השתתף הגר"ח פינטו בתפילת ערבית והתכבד בברכת ספירת העומר ברוב עם, לאחר התפילה ניגש הגר"ח פינטו להדלקת נר לכבוד ההילולא ולאחר מכן נתכבד לקבוע את המזוזה בפתח האולם החדש שנחנך באותו מעמד בהשתתפות הרה"ג ר' שמואל שטרית ראש מוסדות 'אוצרות הגדולים'. מיד לאחר מכן הקהל התאסף סביב שולחנות ערוכים כאשר בסעודה השתתפו רבנים חשובים ואישי ציבור. את המשא המרכזי נשא הגר"ח פינטו במעלת שבחו של התנא רבי מאיר בעל הנס זיע"א.

בדבריו הזכיר את הגמרא בעירובין אמר רבי אחא בר חנינא גלוי וידוע לפני מי שאמר והיה העולם שאין בדורו של רבי מאיר כמותו, ומפני מה לא קבעו הלכה כמותו שלא יכלו חבריו לעמוד על סוף דעתו. שהוא אומר על טמא טהור ומראה לו פנים, על טהור טמא ומראה לו פנים וקישר את יום ההילולא עם פסח שני שחל באותו יום.

עוד הזכיר כי רבי מאיר נקרא בשם זה משום שהיה מאיר בתורתו לחבריו בסיום המעמד בירך את רב בית הכנסת הרב יהודה שטרית, הרבנים, יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן המשתתפים שהגיעו לכבד את המעמד.

משם המשיך להילולא בבית משפחת שטרית הי"ו ברובע הסיטי הנוהגים לערוך את ההילולא במשך עשרות בשנים, שם המתין למרא דאתרא הגר''ע קסטיאל רבה של 'טולוז' שבצרפת. גם שם כובד הגר"ח פינטו בהדלקת הנר ונשא דברי תורה לכבוד ההילולא ובירך את המשתתפים.

משם המשיך הלאה להילולא רבתי בבית הכנסת 'קול יהודה' ברובע ו' בראשותו של רב בית הכנסת הרה"ג ר' חיים אנידג'ר ראש כולל 'נתיבי חיים ומשה'. קהל רב שהמתין לכבוד הגר"ח פינטו יצא לקבלו בשירת ימים על ימי מלך תוסיף ומיד נשא דברי תורה ודברי חיזוק לכבוד המעמד, תוך כדי שהדגיש שעצם ההילולא היא ללמוד מדרכיו של צדיק וזאת על ידי קביעת עיתים לתורה כפי שבבית הכנסת הנוכחי מתקיימים שיעורי תורה וחשוב שכל אחד יתאמץ להשתתף בשיעורי תורה בהלכה ובאגדה.

משם המשיך לבית הכנסת שבראשותו 'אוצרות חיים – ישמח משה' שברובע. שם הסעודה התקיימה באולם הגדול שע"י בית הכנסת בהשתתפות קהל רב. הגר"ח פינטו נשא דברי תורה במעלת שבחו של התנא בעל ההילולא ובסיום חילק מצה שמורה לקהל כפי שמובא שנוהגים לאכול בפסח שני מצה זכר לאותם שאלו שבזמן המקדש לא זכו לקיים את מצות המצה בשעתה.

משם המשיך בדרכו לקרית מלאכי אשר מכהן גם שם כמרא דאתרא והשתתף בהילולא גדולה שהתקיימה בבית הכנסת השוכן בסמוך לציון אוהל הצדיקים.תגיות: הרב חיים פינטו, הילולה, רבי מאיר בעל הנס, אשדוד,
הוסף תגובה

תגובה חדשה


יישר כח לרב גדול

אליהו מאיר אנידגר יום רביעי 18 מאי 2011

תודה רבה על הכבוד הגדול שהיה לנו לארח אותך בשם כל מתפללי בית כנסת קול-יהודה.רב גדול שמכבד את הבריות ומשרה נחת ואהבת חינם לכולם תודה


היה ערב גדול בקול יהודה עם הרב הראשי

שלומי יום רביעי 18 מאי 2011

לא להאמין כזו הילולא מדהימה היתה עם הצדיק בנש''ק הרה''ג רבי חיים פינטו שליט''א שהגיע לכבד את המתפללים לכבוד ההילולא היה מלא מפה לפה ורב בית הכנסת היקר רבי חיים אנדג'ר מוסר שיעורי תורה ומזכה אותנו בדברי תורה ותפילות, היה מיוחד כולנו מחכים לעוד ערב כזה!!!! בקרוב!!!!!!!!